Studijų programa

Žurnalistika ir šiuolaikinė žiniasklaida

Visada svajojote dirbti žurnalistinį darbą? O gal tik pabandyti arba įgyti žurnalistikos žinių? Galbūt jau esate žurnalistas, bet niekada žurnalistikos nestudijavote ir jaučiate, kad stinga gilesnio pasirengimo? Jei taip, šios studijos yra būtent jums. Klausysite geriausių žurnalistų ir žiniasklaidos tyrėjų bei teisininkų paskaitų ir viską tuoj pat išbandysite praktiškai didžiausiose šalies redakcijose.

Registracija
Studijų pradžia: 2019-11-16

Programa

Teorinių paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu išmoksite pagrindinių žurnalistikos pranešimų kūrimo technikų: kaip profesionaliai surinkti informaciją ir pateikti ją tam tikro žanro forma skirtingose medijose – spaudoje, internete, radijuje, televizijoje. Bus analizuojamos tekstų redagavimo ypatybės, žodžio ir garso santykis audiovizualinėje informacijoje, darbo tiesioginiame radijo ir televizijos eteryje ypatumai.

Kursų metu susipažinsite su fotožurnalistikos ir operatorinio darbo principais, esminėmis vaizdo komponavimo žurnalistinėje fotografijoje taisyklėmis. Atliksite fotografijos ir video užduočių. Galėsite stebėti darbą tiesioginiame eteryje, internetinių redakcijų darbo rutiną išvažiuojamųjų paskaitų metu į šalies redakcijas.

Ypatingas dėmesys skiriamas žurnalistikos etikai ir žiniasklaidos teisei, supratimui apie žiniasklaidos laisvės dėmenis, žiniasklaidos sistemą, bus paliesta ir kritinio medijų raštingumo problematika. Mokysitės informacijos tikrinimo metodų, plačiai naudojamų tiriamojoje žurnalistikoje. Taip pat susipažinsite su radijo dokumentikos kūrimo principais.

Paskaitų metu įgytos žinios padės formuoti profesinį meistriškumą. Žurnalistikos praktiką – neatsiejamą šių kursų dalį – bus galima atlikti su individualiu konsultantu (pasirinktu lektoriumi) arba pasirinktoje redakcijoje.

Mokymo būdai

Paskaitos, vizitai į redakcijas, seminarai, diskusijos, atvejų analizė, pratybos, savarankiškas darbas (žurnalistinė praktika – atliekama redakcijose arba su individualiais konsultantais). Atlikus praktiką, rengiama ir kursų pabaigoje profesionalių žurnalistų recenzuojama bei išsamiai aptariama jūsų žurnalistinės praktikos ataskaita.

Studijų struktūra

110 akademinių valandų kursą sudaro trys pagrindiniai blokai:

 • Žiniasklaidos teorija
 • Praktiniai žurnalistikos įgūdžiai
 • Pagalbiniai dalykai

Žiniasklaidos teorija

 • Žurnalistikos esmė ir prasmė, veiklos samprata
 • Žiniasklaidą reglamentuojantys įstatymai
 • Žiniasklaida ir visuomenė
 • Žiniasklaidos funkcijos
 • Žurnalisto veiklos principai
 • Žurnalisto etika
 • Žiniasklaidos organizacijų veikla
 • Lietuvos žiniasklaida
 • Šiuolaikinės žurnalistikos kryptys

Praktinių žurnalistikos įgūdžių formavimas

 • Informaciniai ir analitiniai žurnalistikos žanrai
 • Redagavimas ir kūrybinis rašymas
 • Interviu principai ir technikos
 • Radijo stiliai (formatai). Radijo žanrai, dokumentika
 • Televizijos žanrai ir formatai
 • Televizijos reportažas
 • Tiesioginio eterio įgūdžiai*
 • Interneto žurnalistika*
 • Fotožurnalistika
 • Žurnalinė žurnalistika

*organizuojamos išvažiuojamosios paskaitos į interneto, radijo ir televizijos redakcijas.

Pagalbiniai kursai

 • Viešoji kalba
 • Propaganda ir žiniasklaida

Dėstytojai

Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos profesinėse studijose dėsto pripažinti žiniasklaidos ir kitų sričių ekspertai, stažavęsi užsienio institucijose – universitetų mokslininkai, žiniasklaidos ir kitų organizacijų vadovai, specialistai, žurnalistikos profesionalai-praktikai. Dėstytojų sąrašas kasmet koreguojamas atsižvelgiant į žiniasklaidos sferos naujoves bei studentų atsiliepimus. Lietuvos žurnalistikos centras atkreipia dėmesį, kad mokymų organizatorius pasilieka teisę keisti lektorius, apie pakeitimus mokymų dalyviai informuojami el. paštu.

Indrė Makaraitytė

Studijų programos vadovė

Indrė Makaraitytė

Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programos vadovė, LRT Tiriamosios žurnalistikos skyriaus vyr. redaktorė, politikos aktualijų apžvalgininkė, buv. INFO TV aktualijų laidos „Dienos komentaras", TV3 laidos „Savaitės komentarai" autorė ir vedėja.

Adrija Čepaitė

Adrija Čepaitė

Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, viena kvalifikuočiausių sceninės kalbos, iškalbos ir kalbinės raiškos mokytojų.

Aurimas Perednis

Aurimas Perednis

Žurnalistas ir redaktorius, jau 14 metų veda tiesiogines „Žinių radijo“ diskusijų laidas apie politikos, ekonomikos ir visuomenės aktualijas. Moko viešojo kalbėjimo ir bendravimo su žiniasklaida įgūdžių.

Daina Žemaitytė

Daina Žemaitytė

Profesionali žurnalistė, sukaupusi 25 m. žurnalistinės ir žiniasklaidos vadybos darbo patirties, 15 m. iš jų - žurnalų leidybos versle. Buvusi žurnalo „Žmonės" vyriausioji redaktorė. Šiuo metu - BALTO leidybos namų vadovė.

Edmundas Jakilaitis

Edmundas Jakilaitis

Aktualijų laidos „Dėmesio centre" vedėjas. Buvęs „Lietuvos ryto TV" vadovas, LNK naujienų tarnybos vadovas. Kelerius metus iš eilės renkamas įtakingiausiu Lietuvos žurnalistu NR. 1.

Evaldas Tamariūnas

Evaldas Tamariūnas

Ilgametis radijo ir televizijos žurnalistas, fotografas. Aktualijų laidų vedėjas „Žinių radijuje", buvęs automobilininkų laidos „Keliai, mašinos, žmonės" autorius. Šiuo metu - RsV specialistas Automobilių kelių direkcijoje.

Gediminas Cibulskis

Gediminas Cibulskis

Idėjų ir istorijų žmogus, reklamos agentūros VRS kūrybininkas, interaktyvios pasakos-programėlės „Sliekas Bevardis“ kūrėjas. Buvęs interneto dienraščio 15min.lt žurnalistas.

Indrė Makaraitytė

Indrė Makaraitytė

Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programos vadovė, LRT Tiriamosios žurnalistikos skyriaus vyr. redaktorė, politikos aktualijų apžvalgininkė, buv. INFO TV aktualijų laidos „Dienos komentaras", TV3 laidos „Savaitės komentarai" autorė ir vedėja.

Liudvika Meškauskaitė

Liudvika Meškauskaitė

Teisininkė ir advokatė, žiniasklaidos teisės ekspertė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentė, knygos „Žiniasklaidos teisė" autorė. Apdovanota Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė

LRT Generalinė direktorė, buv. didžiausio Lietuvoje interneto dienraščio DELFI kūrėja, ilgametė jo vyriausioji redaktorė. Naujosios kartos žurnalistė, kūrusi nepriklausomos žurnalistikos tradiciją.

Nerijus Maliukevičius

Nerijus Maliukevičius

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas, propagandos ekspertas. Jo moksliniai interesai yra žiniasklaida ir politiniai konfliktai, informacinis karas bei Rusijos studijos.

Rasa Lukaitytė Vnarauskienė

Rasa Lukaitytė Vnarauskienė

DELFI.lt vyriausioji redaktorė ir ilgametė DELFI Verslas skilties redaktorė, sukaupusi daugiau kaip 10 m. žurnalistinio ir vadovaujamo darbo patirties žiniasklaidos sektoriuje.

Rimvydas Valatka

Rimvydas Valatka

Žurnalistas, redaktorius, politikos apžvalgininkas. Per savo karjerą vadovavo įtakingoms šalies žiniasklaidos priemonių redakcijoms - lrytas.lt, 15min.lt, "Veidas". INFO TV autorinės laidos autorius. Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras.

Šarūnas Černiauskas

Šarūnas Černiauskas

Rezonansinių žurnalistinių tyrimų apie politikos ir verslo korupciją autorius. Globalaus tiriančiųjų žurnalistų tinklo OCCRP (Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimų projektas) narys, regiono redaktorius. Buvęs 15min.lt tyrimų skyriaus vadovas

Šarūnas Mažeika

Šarūnas Mažeika

Fotožurnalistas, profesionalus fotografas, DELFI TV ir FOTO skyrių vadovas.

Vaida Pilibaitytė

Vaida Pilibaitytė

Patyrusi LRT radijo žurnalistė, apdovanojimų pelniusių laidų autorė. Specializuojasi aplinkosaugos ir mokslo žurnalistikos srityje, turi tarptautinės žurnalistikos bei aplinkotyros mokslų, politikos ir vadybos magistro laipsnius. Nuo 2017 m. daugiausia dėmesio skiria radijo dokumentikos žanrui.

Vykintas Pugačiauskas

Vykintas Pugačiauskas

Ilgametis LRT Naujienų tarnybos užsienio naujienų redaktorius, žurnalistas. 2011 - 2014 m. dirbo diplomatu nuolatinėje Lietuvos atstovybėje ES Briuselyje.

Studijų kaina: 950 EUR

Mokėdami už studijas, nurodykite pavadinimą – Vardenis, Pavardenis ZIZ studijos.
Pusė mokamos sumos (475 eurų) mokama iki 2019 m. lapkričio 11 d.
Antroji įmoka (475 eurų) mokama iki 2020 m. sausio 3 d.
Dėl mokėjimo gavimo patvirtinimo ir klausimų kreipkitės el. paštu: info@lzc.lt

Studijuoti šioje programoje kviečiami kitų specialybių bakalaurai ir magistrai, studentai ir kiti norintys dirbti arba dirbantys žurnalistikos ar žiniasklaidos srityje. Taip pat dažnai žiniasklaidoje bendradarbiaujantys arba už komunikaciją su žurnalistais atsakingi specialistai.
Paskaitos vyksta patogiu dirbantiems žmonėms laiku:

Penktadieniais 17:00 – 18:30; 19:00 – 20:30
Šeštadieniais 10:00 – 11:30; 12:00 – 13:30

Apie tikslią paskaitų vietą Vilniaus senamiestyje informuojami studijų sutartis pasirašę dalyviai.

Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos profesinės studijos mano gyvenime atsirado tuomet, kai diena iš dienos trinti jau taip įgrisusią biuro kėdę tapo per daug nuobodu. Iš studijų aš išsinešiau tris dalykus - akademines žinias, pasitikėjimą savimi ir pažintis. Šie dalykai, mano manymu, yra svarbiausi norint žengti pirmuosius žingsnius žurnalistikoje. Besimokydama LŽC aš atlikau praktiką 15min.lt rekdakcijoje, išmokau filtruoti ir analizuoti didžiulį kasdien mus pasiekiančios informacijos srautą, nukreipiau savo profesiją kita linkme ir pagaliau atsikračiau užpuolusio nuobodulio. Šiuo metu dirbu versle, kur su žiniasklaida tenka susidurti bendradarbiaujant su viešųjų ryšių ir komunikacijos agentūromis, todėl įgūdžiai, kuriuos įgavau studijose yra itin naudingi ir tobulinami kasdien.

Bitė Valatkaitė
Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programos absolventė

Yra sunku tobulėti savarankiškai, kai nežinai, ko gali nežinoti. Subtilūs dalykai studijų metu pakeitė mano požiūrį į kokybę. Dabar, žiūrėdamas video reportažus ar skaitydamas tekstus, galiu pasakyti, kurie geri, kurie blogi. Ir iš kurių verta mokytis toliau. Nesistengiu būti geresnis už kitus, galiu tik būti geresnis nei buvau vakar ir tobulinti savo braižą.

Marius Vizbaras
Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programos absolventas

Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijas rekomenduoju visiems, kuriuos domina ši sritis bei kurie jau užsiima šiuo amatu ir nori paaštrinti savo įgūdžius. Taip pat ir tiems, kurie dar tik svajoja būti žurnalistais, o gal tiesiog nori pagilinti savo žiniasklaidos raštingumą. Įtraukiančios paskaitos, profesionalūs dėstytojai ir aktualios temos – tai jaudinanti patirtis, kuri man praplėtė akiratį bei šiandien padeda susisteminti nuolat augantį informacijos srautą. Džiaugiuosi, kad baigiau šias studijas ir šiek tiek pavydžiu tiems, kurie dar tik pradės mokytis.

Paulius Skamarakas
Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programos absolventas

Geriausia, ką man suteikė Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos kursai - tai pasitikėjimą, kad galiu rašyti. Dar daugiau - atradimą, kad mano tekstai gali būti įdomūs redaktoriams ir skaitytojams. Tai unikali patirtis, jei domina, kaip veikia šiuolaikinės medijos, vidinės „virtuvės" pažinimas, praktiniai Lietuvos žurnalistikos profesionalų patarimai: nuo to, kaip sudėlioti teksto algoritmą, įtraukiantį pasakojimą - iki TV debatų laidos vedimo ar patarimų kaip parengti kokybišką fotoreportažą. Man asmeniškai gauti teoriniai patarimai buvo ypač pritaikomi praktikoje - tekstai, kuriuos rengiau atrado savo vietą - nuo didžiųjų portalų iki specializuotų, nišinių. Šiuo metu, nors tiesiogiai žurnalistinio darbo nedirbu, tačiau drąsiai pildau svajonę rašyti, rengdama interviu su kultūros žmonėmis, įdomiomis asmenybėmis. Galbūt vienądien iš hobio tai taps pagrindiniu užsiėmimu! Net neabejodama patariu visiems, kurie nedrįsta, bet nori išbandyti savo jėgas radijuje, televizijoje, rašto žiniasklaidoje, nedelsti ir bent jau aplankyti LŽC svetainę bei pasidomėti siūloma programa.

Raminta Keršytė
Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų absolventė, 2018 m.

Labai džiaugiuosi, kad pasirinkau Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijas Lietuvos žurnalistikos centre. Turbūt niekur kitur nebūčiau įgijusi tiek žinių, kiek suteikė ir savo patirtimi pasidalijo žurnalistikos veteranai. Tai buvo neįkainojama patirtis, kuri leido atsiskleisti ir pagaliau suprasti, kokiu keliu eiti tolyn. Praktiką atlikau „Lietuvos žinių radijuje". Nuo pat pirmos dienos jaučiausi puikiai, nes ten dirbantys žmonės yra labai svetingi, paslaugūs ir priimantys įvairias kūrybines idėjas. Buvau pasiryžusi radijo veiklą tęsti po studijų, tačiau gyvenime aplinkybės susidėliojo kiek kitaip ir šiuo metu esu savo krašto laikraščio direktorė. Džiaugiuosi, kad dabar turiu galimybę konsultuotis su bet kuriuo dėstytoju, kurie išgirsta, pataria ir nukreipia teisinga linkme.

Odeta Kuročkina
UAB „Danielita" direktorė

Registracija