2021-11-25

Skelbiame rezultatus į ,,Žurnalistikos laboratoriją“

Atranka į Žurnalistikos laboratoriją – mentoriavimo programą Lietuvos mokyklų laikraščių komandoms – baigta! Gavome per 20 paraiškų, tad teko nemažai padirbėti vertinant jaunųjų žurnalistų motyvaciją. Ačiū visiems dalyvavusiems. Atrankos komisija po ilgų ginčų ir diskusijų nusprendė, kad šiais, 2021-2022 mokslo metais, į Žurnalistikos laboratorijos mentorystės programą bus kviečiamos 5 jaunųjų žurnalistų kuriamų mokyklos laikraščių redakcijos:

1. Riešės gimnazijos Bukiškio skyriaus progimnazija laikraštis ,,Būk kiškis“

2. Vilniaus ,,Ateities’’ mokykla laikraštis ,,Ateika’’

3. Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazija laikraštis ,,Šulinys’’

4. Pakruojo ,,Atžalyno‘‘ gimnazija laikraštis „Atžalynas“ iš arti“

5. Alytaus jaunimo centras laikraštis ,,Jungtys’’

 

Jų paraiškos buvo išsamiausios, komandos labiausiai susistygavusios ir svarbiausia – jaunieji žurnalistai aiškiausiai žinojo, ką nori savo laikraščiuose pakeisti

 

Jau netrukus susisieksime su kiekviena mokykla ir pradėsime net 7 mėnesius truksiančius bandymus, kuriuose jiems talkins profesionalūs žurnalistai iš NARA, LRT ir Lietuvos žurnalistikos centro. Pažadame daug kūrybinių užduočių, naujų žinių ir įkvepiančių susitikimų.

 

Mokyklas, kurios teikė paraiškas, tačiau kurių neatrinkome, raginame nenukabinti nosies, ir sustiprėjus šiemet teikti atnaujintas bei papildytas paraiškas kitąmet – mūsų programa tęsis iki pat 2023-iųjų. Per aspera ad astra!

 

„Žurnalistikos laboratoriją“ finansuoja JAV Ambasada Vilniuje / U.S. Embassy Vilnius.