Studijų programa

Mokslo komunikacijos mokymai esamiems ir būsimiems mokslininkams

Dažniausiai mokslininkai savo darbo rezultatais dalinasi su kitais mokslininkais. Tačiau kartais jie jaučia poreikį perduoti savo mokslą didesnei auditorijai. Mokslo komunikacija yra įgūdis, kurio reikia mokytis, jei norime susikalbėti su visuomene.

Į šiuos mokymus pakvietėme dėstytojus ne tik iš Lietuvos. Tai – mokslininkai, mokslo komunikatoriai ir žurnalistai. Teorinėje mokymų dalyje susipažinsite su pagrindiniais terminais, teorijomis, dėstytojų patirtimi komunikuojant apie mokslą.

Praktinėje dalyje atliksite užduotis, kurios padės geriau suprasti mokslo komunikacijos įrankius ir atrasti savitą bendravimo stilių.

Mokymai gali vykti lietuvių, lietuvių arba anglų kalba.

Mokymai organizuojami grupėms pagal individualų poreikį, kviečiame susisiekti el. paštu info@lzc.lt

Mokymų metu analizuojamos šios temos*:

  • Mokslo komunikacijos praktiniai ir teoriniai pagrindai
  • Problemos ir komunikacinės žinutės išgryninimo, pateikimo pagrindai
  • Socialinių medijų veikimo ir naudojimo pagrindai
  • Mokslinės kalbos vertimas į publicistikos kalbą
  • Komunikacinės žinutės formavimas
  • Istorijų pasakojimo pagrindinai
  • „O kas man iš to?“ pagrindai
  • Bendravimo žiniasklaidoje pagrindai
  • Žurnalistinio TV interviu simuliacija ir aptarimas

*Galimybė į mokymų programą įtraukti kitas pageidaujamas temas.

 

 

Mokymų pradžios data: pagal individualų poreikį

Trukmė: 4–16 val. (pagal individualų poreikį)

Dėstytojai

Goda Raibytė-Aleksa

Studijų programos vadovė

Goda Raibytė-Aleksa

Mokslo žurnalistė, buvusi Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos vyresnioji redaktorė, šiuo metu laisvai samdoma rašytoja, televizijos ir radijo laidų vedėja. G. Raibytė-Aleksa nuolat bendradarbiauja su mokslininkais iš CERN, ESA, SETI ir NASA ir siekia, kad Lietuvos visuomenė geriau suprastų mokslą.

Dr. Steven Goldfarb

Dr. Steven Goldfarb

Fizikos mokslų daktaras, edukatorius, mokslo populiarintojas. Melburno universiteto dalelių fizikas, dirbantis CERN (Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija) ATLAS eksperimente. Jis koordinuoja Mičigano universiteto vasaros studentų ir semestro užsienyje programas CERN. Pirmininkauja Particle Physics Outreach Group ir dalyvauja „Quarknet“ patariamojoje taryboje. Laisvalaikiu groja bliuzo grupėje „Canettes Blues Band“.

Dr. Inga Popovaitė

Dr. Inga Popovaitė

Ajovos universiteto (JAV) sociologijos mokslų daktarė, mokslo komunikatorė. Kauno technologijos universiteto Socialinių, meno ir humanitarinių mokslų fakulteto mokslo darbuotoja, MJJ Fondo stipendijos laimėtoja. Aktyvi mokslo komunikatorė ir vienintelė lietuvė dvi savaitės gyvenusi ir tyrimus atlikusi „Marse“ – „Mars Desert Research Station“, MDRS – Jutos (JAV) dykumoje įkurtoje ilgiausiai veikiančioje ir didžiausioje Marso paviršiaus simuliacijos laboratorijoje pasaulyje.

Goda Raibytė-Aleksa

Goda Raibytė-Aleksa

Mokslo žurnalistė, buvusi Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos vyresnioji redaktorė, šiuo metu laisvai samdoma rašytoja, televizijos ir radijo laidų vedėja. G. Raibytė-Aleksa nuolat bendradarbiauja su mokslininkais iš CERN, ESA, SETI ir NASA ir siekia, kad Lietuvos visuomenė geriau suprastų mokslą.

Indrė Makaraitytė

Indrė Makaraitytė

Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programos vadovė, LRT Tiriamosios žurnalistikos skyriaus vyr. redaktorė, politikos aktualijų apžvalgininkė, buv. INFO TV aktualijų laidos „Dienos komentaras“, TV3 laidos „Savaitės komentarai“ autorė ir vedėja.

Studijų kaina: Priklauso nuo temų, valandų ir dėstytojų skaičiaus.

Už studijas mokama į Lietuvos žurnalistikos centro sąskaitą banke:

Įmonės kodas 191886361
Sąskaitos Nr. LT 357300010002483305
AB „Swedbank“, banko kodas 73000

Kursai skirti visiems, dirbantiems Lietuvos universitetuose, mokslo centruose ar kitose įmonėse ar organizacijose, ir siekiantiems tobulėti mokslo komunikacijos plačiajai visuomenei ir per žiniasklaidą srityje.

Studijos buvo labai aktualios, įdomios ir kokybiškai parengtos. Gautas žinias jau kelis kartus pritaikiau praktiškai. Smagu, kad kurso organizatorės toliau tęsia bendradarbiavimą su mokslininkais.

Dr. Joana Smirnovienė
Mokslo darbuotoja

Tai yra puikus kursas mokslininkams, norintiems artimiau susipažinti su žurnalistikos darbo principais, mokslo komunikacija ir kaip ją padaryti suprantamą bei patrauklią. Kurso metu išklausyti pranešimai ir praktinės užduotys leido rasti dar didesnę prasmę kalbėti apie mokslą ir mokslinių tyrimų rezultatus plačiajai visuomenei. Įgytus įgūdžius panaudoju ne tik tiesioginiam mokslo transliavimui visuomenei, bet ir darbe su studentais.

Dr. Gabrielė Balčiūnaitė Murzienė
Mokslo darbuotoja