Studijų programa

Žurnalistikos kursas moksleiviams

Lietuvos žurnalistikos centras kartu su multimedijų agentūra „Nanook“ kviečia mokytojus ir moksleivius jungtis į visus mokslo metus veiksiančią Žurnalistikos laboratoriją, kurios metu moksleiviai kartu su profesionaliais žurnalistais atnaujins savo mokyklos laikraščio koncepciją. Šioje programoje moksleiviai bus supažindinti su pagrindiniais etiškos žiniasklaidos principais ir sužinos kaip galima vien naudojantis savo mobiliojo telefono galimybėmis parengti aukštos kokybės žurnalistinį turinį (tiek raštu, tiek audio ar video) ir taip skatinti diskusiją jiems rūpimomis temomis.

Šiuo metu nauja grupė nėra renkama

Programa. Mokymus sudaro du etapai:

  • Rugpjūčio 27 d. vyks vienos dienos mokymai mokytojams, kuruojantiems savo mokyklų laikraščių leidybą. Jo metu pristatysime šiuolaikinę mokyklų laikraščių kūrimo koncepciją ir žurnalistinio darbo naudojant moksleivių mėgiamas technologijas naujoves.
  • Rugsėjo 16 d. paskelbsime atrinktas penkias labiausiai motyvuotas Lietuvos mokyklų laikraščių komandas, kurios turės galimybę net 9 mėnesius dirbti kartu su profesionaliais žurnalistais – jiems padedant, tobulinti savo mokyklos laikraščio ar internetinio žurnalo koncepciją bei turinį.

Kurso struktūra:

  • Pirmasis mokytojams skirtas susitikimas Vilniuje (rugpjūčio 27 d.)
  • Pirmasis vizitas į atrinktas penkias mokyklas, 2 dienos mokymai – po pamokų (rugsėjo – lapkričio mėn. datos derinamos su kiekviena mokykla atskirai)
  • Mokyklų laikraščių kūrimas individualiai konsultuojantis su mentoriais, taip pat individualiai derinami vizitai. 
  • Žurnalistikos laboratorijos konsultacijos
  • Baigiamasis dalyvių susitikimas Vilniuje (gegužės mėnesį – data bus patikslinta)
  • Geriausi darbai bus publikuojami Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos portale LRT.lt

Dėstytojai

Programoje dėstys profesionalūs žurnalistai, įgiję patirties Lietuvos ir tarptautinėje žiniasklaidoje.

Reda Stangytė

Studijų programos vadovė

Reda Stangytė

Žurnalistė, redaktorė (Naujienų portalas LRT.lt)

Karolis Pilypas Liutkevičius

Karolis Pilypas Liutkevičius

Videografas/multimedijų žurnalistas (Multimedijų agentūra „Nanook“)

Karolis Vyšniauskas

Karolis Vyšniauskas

Tinklalaidžų (angl. podcasts) vedėjas ir prodiuseris (Multimedijų agentūra „Nanook“)

Mindaugas Drigotas

Mindaugas Drigotas

Multimedijų žurnalistas (Multimedijų agentūra „Nanook“)

Džina Donauskaitė

Džina Donauskaitė

Lietuvos žurnalistikos centro vadovė, žiniasklaidos tyrėja.

Artūras Morozovas

Artūras Morozovas

Fotožurnalistas, multimedijų agentūros „Nanook“ įkūrėjas

Berta Tilmantaitė

Berta Tilmantaitė

Multimedijų žurnalistė, multimedijų agentūros „Nanook“ įkūrėja

Akvilė Venckutė

Akvilė Venckutė

Lietuvos žurnalistikos centro komunikacijos koordinatorė

Studijų kaina: Nemokama

Projektą finansuoja JAV ambasada Lietuvoje.

Registracija

Mokytojų registracija į pirmąjį mokytojams skirtą Žurnalistikos laboratorijos susitikimą Vilniuje (iki rugpjūčio 21 d.).Registracija: http://bit.ly/2KeYKGq

Mokyklų laikraščių komandų paraiškos pildomos (nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 11 d.). Anketą turėtų pildyti mokytojas, kuris kuruos mokyklos laikraščio projektą. Registracija: http://bit.ly/2YBR2ez

 

 

 

Atrankoje į žurnalistikos kursą kviečiamos dalyvauti motyvuotos mokyklų laikraščių redakcijų komandos, norinčios atnaujinti savo mokyklos laikraščius. Prioritetas teikiamas Lietuvos regionų bei tautinių mažumų mokykloms.

Kurso dalyviai įsipareigoja padedant mokytojams parengti video reportažus, tinklalaides (angl. podcasts) ar multimedijų pasakojimus iki kurso pabaigos.

 

 

Išvydau visai kitokią žurnalistiką, apie kurią anksčiau nežinojau. Negalvojau, jog žurnalistika gali būti tokia kinematografiška, estetiška, kurianti įdomų turinį. Anksčiau žurnalistą įsivaizdavau tik kaip bėgiojantį paskui kokią auką ir akiplėšiškai reikalaujantį „tiesos“. Nepasakyčiau, jog prieš kursus degiau noru būti žurnalistu, tačiau dabar ta kokybiška, „nanookiška“ žurnalistika man pasirodė itin patraukli ir yra įrašyta mano būsimų profesijų sąraše.

Nojus
Žurnalistikos programos moksleiviams absolventas

Interviu su pabėgėliu man įsiminė labiausiai, nes buvo labai įdomu pažinti žmogų, sužinoti jo istoriją ir su juo pabendrauti. Labiausiai bijojau, kad bus bloga garso kokybė ir nieko nepavyks pakeisti, bet laimei, viskas buvo gerai. Buvo labai netikėta pajusti ribą, kai iš pradžių žmogus sako tą, ką pasakytų daugeliui žurnalistų ir kai po kažkurio laiko jis atsitveria ir pradeda su tavim bendrauti ne kaip su žurnalistu, bet kaip su savo pažįstamu,

Agata
Žurnalistikos programos moksleiviams absolventė

Labiausiai patiko organizatorių ir dėstytojų bendravimas. Tai buvo varomoji jėga, dėl kurios labiausiai laukdavau kiekvieno sekmadienio. Patiko teorinių žinių įtvirtinimas praktiškai – namų darbai buvo įdomūs, jų kiekis buvo idealus.
Išmokau tikrai daug: nuo Kulešovo efekto, iki įdomaus klausimyno sudarymo. Bet bene labiausiai šie kursai išmokė klausytis. Klausytis savo komandos narių. Mokymai dar ugdė mano kantrybę ir supratingumą.

Rytenė
Žurnalistikos programos moksleiviams absolventė