Studijų programa

Žurnalistika ir šiuolaikinė žiniasklaida

Visada svajojote paragauti žurnalistų duonos? O gal laikas keisti profesiją? Arba – jau esate žurnalistas, bet niekada žurnalistikos nestudijavote ir norėtumėte išmokti meistrystės iš geriausių žurnalistų Lietuvoje? Jei bent į vieną klausimą atsakėte TAIP –  Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programa yra būtent jums. Čia ne tik gausite naujausios žurnalistikos teorijos žinių, bet ir viską tuoj pat išbandysite praktiškai didžiausiose šalies redakcijose. Norintys kurti žiniasklaidos organizacijas taip pat geriau supras apie daugybę verslo modelių, kuriuos galima tuoj pat išbandyti. Šios studijos – pasiryžusiems tobulėti. Šios studijos – jums.

Registracija
Studijų pradžia: 2018-11-10

Programa

Teorinės paskaitos ir praktiniai užsiėmimai leidžia studijų klausytojams mokytis esminių žurnalistikos pranešimų kūrimo technikų: etiškai rinkti, redaguoti tekstinę informaciją, pateikti ją tam tikro žanro forma. Analizuojamos radijo ir televizijos tekstų redagavimo ypatybės, žodžio ir garso santykis audiovizualinėje informacijoje.

Profesinio meistriškumo įgūdžiai formuojami žiniasklaidos praktikų ir teoretikų paskaitose, padedant kalbos, psichologijos ir kitų sričių specialistams.

Analizuojamos radijo ir televizijos tekstų redagavimo ypatybės, žodžio ir garso santykis audiovizualinėje informacijoje, darbo tiesioginiame radijo ir televizijos eteryje ypatumai.

Taip pat supažindinama su fotožurnalistikos principais, esminėmis vaizdo komponavimo žurnalistinėje fotografijoje taisyklėmis.

Profesinio meistriškumo įgūdžiai formuojami žiniasklaidos praktikų ir teoretikų paskaitose ir su individualiu konsultantu arba pasirinktoje redakcijoje atliekant praktiką, dalyvaujant išvažiuojamosiose paskaitose į redakcijas, tiesioginių transliacijų stebėjimuose.

Mokymo būdai

Paskaitos, seminarai, diskusijos, atvejų analizė, pratybos, savarankiškas darbas (praktika – redakcijose arba su individualiais konsultantais).

Studijų struktūra

110 akademinių valandų kursą sudaro trys pagrindiniai blokai:

 • Žiniasklaidos teorija
 • Praktiniai žurnalistikos įgūdžiai
 • Pagalbiniai kursai

Žiniasklaidos teorija

 • Žurnalistikos esmė ir prasmė, veiklos samprata
 • Žiniasklaidą reglamentuojantys įstatymai
 • Žiniasklaida ir visuomenė
 • Žiniasklaidos funkcijos
 • Žurnalisto veiklos principai
 • Žurnalisto etika
 • Žiniasklaidos organizacijų veikla
 • Lietuvos žiniasklaida
 • Šiuolaikinės žurnalistikos kryptys

Praktinių žurnalistikos įgūdžių formavimas

 • Informaciniai ir analitiniai žurnalistikos žanrai
 • Redagavimas ir kūrybinis rašymas
 • Interviu principai ir technikos
 • Radijo stiliai (formatai). Radijo žanrai
 • Televizijos žanrai ir formatai
 • Televizijos reportažas
 • Tiesioginio eterio įgūdžiai*
 • Interneto žurnalistika*
 • Fotožurnalistika
 • Žurnalinė žurnalistika

*organizuojamos išvažiuojamosios paskaitos į interneto, radijo ir televizijos redakcijas.

Pagalbiniai kursai

 • Viešoji kalba
 • Propaganda ir žiniasklaida
 • Žurnalistinė įtaka

Dėstytojai

Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos profesinėse studijose dėsto pripažinti žiniasklaidos ir kitų sričių ekspertai, stažavęsi užsienio institucijose – universitetų mokslininkai, žiniasklaidos ir kitų organizacijų vadovai, specialistai, žurnalistikos profesionalai-praktikai. Dėstytojų sąrašą kasmet papildo ryšių su visuomene specialistai bei kitų komunikacijos verslų profesionalai.Lietuvos žurnalistikos centras atkreipia dėmesį, kad mokymų organizatorius pasilieka teisę keisti lektorius, apie pakeitimus mokymų dalyviai informuojami el. paštu.

Indrė Makaraitytė

Studijų programos vadovė

Indrė Makaraitytė

Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programos vadovė, LRT Tiriamosios žurnalistikos skyriaus vyr. redaktorė, politikos aktualijų apžvalgininkė, buv. INFO TV aktualijų laidos "Dienos komentaras", TV3 laidos "Savaitės komentarai" autorė ir vedėja.

Artūras Morozovas

Artūras Morozovas

Patyręs fotožurnalistas, dirbęs karo zonose Gruzijoje ir Ukrainoje tuomet, kai nė vienas Lietuvos fotografas ten nebuvo siunčiamas. Multimedijų agentūros „Nanook" vienas įkūrėjų.

Aurimas Perednis

Aurimas Perednis

Žurnalistas ir redaktorius, jau 14 metų veda tiesiogines „Žinių radijo“ diskusijų laidas apie politikos, ekonomikos ir visuomenės aktualijas. Moko viešojo kalbėjimo ir bendravimo su žiniasklaida įgūdžių.

Dr. Liudvika Meškauskaitė

Dr. Liudvika Meškauskaitė

Teisininkė ir advokatė, žiniasklaidos teisės ekspertė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentė, knygos „Žiniasklaidos teisė" autorė. Apdovanota Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.

Dr. Nerijus Maliukevičius

Dr. Nerijus Maliukevičius

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas, propagandos ekspertas. Jo moksliniai interesai yra žiniasklaida ir politiniai konfliktai, informacinis karas bei Rusijos studijos.

Edmundas Jakilaitis

Edmundas Jakilaitis

LRT aktualijų laidos „Dėmesio centre" vedėjas. Buvęs „Lietuvos ryto TV" vadovas, LNK naujienų tarnybos vadovas. Kelerius metus iš eilės renkamas įtakingiausiu Lietuvos žurnalistu NR. 1.

Evaldas Tamariūnas

Evaldas Tamariūnas

Ilgametis radijo ir televizijos žurnalistas, fotografas. Aktualijų laidų vedėjas „Žinių radijuje", buvęs automobilininkų laidos „Keliai, mašinos, žmonės" autorius. Šiuo metu - RsV specialistas Automobilių kelių direkcijoje.

Gediminas Cibulskis

Gediminas Cibulskis

Idėjų ir istorijų žmogus, reklamos agentūros VRS kūrybininkas, interaktyvios pasakos-programėlės „Sliekas Bevardis“ kūrėjas. Buvęs interneto dienraščio 15min.lt žurnalistas.

Gražina Michnevičiūtė

Gražina Michnevičiūtė

Lietuvos kultūros atašė Niujorke (nuo 2018 m.) Žurnalo „Moteris" - vieno seniausių leidinių Lietuvoje (įkurtas 1920 m.) - vyriausioji redaktorė. Buvusi žurnalistė leidiniuose „Ieva", „Žmonės".

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė

LRT Generalinė direktorė, buv. didžiausio Lietuvoje interneto dienraščio DELFI kūrėja, ilgametė jo vyriausioji redaktorė. Naujosios kartos žurnalistė, kūrusi nepriklausomos žurnalistikos tradiciją.

Rimvydas Valatka

Rimvydas Valatka

Žurnalistas, redaktorius, politikos apžvalgininkas. Per savo karjerą vadovavo įtakingoms šalies žiniasklaidos priemonių redakcijoms - lrytas.lt, 15min.lt, "Veidas". INFO TV autorinės laidos autorius. Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras.

Vykintas Pugačiauskas

Vykintas Pugačiauskas

Ilgametis LRT Naujienų tarnybos užsienio naujienų redaktorius, žurnalistas. 2011 - 2014 m. dirbo diplomatu nuolatinėje Lietuvos atstovybėje ES Briuselyje.

Studijų kaina: 750 EUR

Mokėdami už studijas, nurodykite pavadinimą – Vardenis, Pavardenis ZIZ studijos.
Pusė mokamos sumos (375 eurų) mokama iki 2018 m. lapkričio 5 d.
Antroji įmoka (375 eurų) mokama iki 2019 m. sausio 4 d.
Dėl mokėjimo gavimo patvirtinimo ir klausimų kreipkitės el. paštu: info@lzc.lt

Kitų specialybių bakalaurai ir magistrai, studentai ir kiti norintys dirbti arba dirbantys žurnalistikos ar žiniasklaidos srityje. Taip pat dažnai žiniasklaidoje bendradarbiaujantys arba už komunikaciją su žurnalistais atsakingi specialistai.
Paskaitos vyksta patogiu dirbantiems žmonėms laiku:
Penktadieniais 17:00 – 18:30
Šeštadieniais 10:00 – 13:30

Apie tikslią paskaitų vietą Vilniaus senamiestyje informuojami studijų sutartis pasirašę dalyviai.

Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos profesinės studijos mano gyvenime atsirado tuomet, kai diena iš dienos trinti jau taip įgrisusią biuro kėdę tapo per daug nuobodu. Iš studijų aš išsinešiau tris dalykus - akademines žinias, pasitikėjimą savimi ir pažintis. Šie dalykai, mano manymu, yra svarbiausi norint žengti pirmuosius žingsnius žurnalistikoje. Besimokydama LŽC aš atlikau praktiką 15min.lt rekdakcijoje, išmokau filtruoti ir analizuoti didžiulį kasdien mus pasiekiančios informacijos srautą, nukreipiau savo profesiją kita linkme ir pagaliau atsikračiau užpuolusio nuobodulio. Šiuo metu dirbu versle, kur su žiniasklaida tenka susidurti bendradarbiaujant su viešųjų ryšių ir komunikacijos agentūromis, todėl įgūdžiai, kuriuos įgavau studijose yra itin naudingi ir tobulinami kasdien.

Bitė Valatkaitė
Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programos absolventė

Yra sunku tobulėti savarankiškai, kai nežinai, ko gali nežinoti. Subtilūs dalykai studijų metu pakeitė mano požiūrį į kokybę. Dabar, žiūrėdamas video reportažus ar skaitydamas tekstus, galiu pasakyti, kurie geri, kurie blogi. Ir iš kurių verta mokytis toliau. Nesistengiu būti geresnis už kitus, galiu tik būti geresnis nei buvau vakar ir tobulinti savo braižą.

Marius Vizbaras
Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programos absolventas

Registracija