Studijų programa

Žiniasklaidos mokymai ekspertams

Trys penktadienių vakarai. Tiek mokslininkus ir tyrėjus kviečiame savo laiko skirti viešosios komunikacijos ir bendravimo su žiniasklaida pagrindams gauti. Kursai skirti ypač aukštos kvalifikacijos profesionalams, norintiems aktyviau komunikuoti apie savo mokslinio ar tiriamojo darbo atradimus ir tuo prisidėti prie Lietuvos viešosios erdvės kokybės gerinimo bei didesnio visuomenės informuotumo.

Registracija
Studijų pradžia: 2021-10-22

Programa

Praktinių užsiėmimų ir teorinių paskaitų metu sužinosite apie viešosios komunikacijos principus iš dviejų perspektyvų – ryšių su visuomene ir žurnalistinės.

Pirma gausite ryšių su visuomene pagrindus – sužinosite, kaip įdomiai ir pagauliai savo tyrimus pristatyti viešumoje, kokius medijų kanalus ir kaip efektyviausia naudoti, kaip kurti savo kaip patikimo ir autoritetingo šaltinio reputaciją, patraukti visuomenės dėmesį. Gausite bendravimo su žiniasklaida teorinius pamatus. Analizuosite sėkmingos ir nesėkmingos komunikacijos viešumoje atvejus, atliksite praktinių užduočių. Šią mokymų dalį jums ves ryšių su visuomene praktikė, paruošusi ne vieną atsakingas pareigas kultūros ir verslo srityje einantį asmenį efektyviai komunikacijai viešumoje.

Antrojoje mokymų dalyje susitiksite su žiniasklaidos atstovais. Sužinosite, kokios informacijos iš mokslininkų ir savo srities ekspertų reikia žurnalistams, kaip žurnalistai rengiasi pokalbiams ir interviu, taip pat – kokių ekspertų šiuo metu žiniasklaidai trūksta ir kokia yra eksperto reikšmė apie įvykius, problemas ar įdomybes pranešant visuomenei. Gilinsitės į žurnalistinės veiklos, etikos ir žurnalistų bendravimo su šaltiniais principus, taip pat – kuo skiriasi žurnalistų poreikiai ir darbas skirtingose žiniasklaidos priemonėse – spaudoje, internete, radijuje, televizijoje. Šioje mokymų dalyje dalyvaus televizijos operatorius ir kiekvienas turėsite galimybę duoti interviu televizijos žurnalistui. Po to video įrašai su jūsų interviu bus peržiūrimi ir pateikiami patarimai, kaip tobulinti savo bendravimą su žurnalistais.

Paskaitų metu įgytos teorinės ir praktinės žinios padės formuoti viešosios komunikacijos įgūdžius, gerinti mokslo bei tyrimų komunikacijos būklę ir prisidėti prie viešosios erdvės turtinimo.

Mokymo būdai

Paskaitos, praktinės užduotys, diskusijos, atvejų analizė, pratybos, savarankiškas darbas. Paskaitos vyksta ir auditorijoje, ir nuotoliniu būdu – priklausomai nuo epidemiologinės situacijos.

Kurso struktūra

20 akademinių valandų, kurias sudaro:

 • Viešosios komunikacijos principai (atvejų analize paremtos teorinės paskaitos);
 • Praktiniai viešosios komunikacijos įgūdžiai.

VIEŠOSIOS KOMUNIKACIJOS PRINCIPAI:

 • Mokslo komunikacijos principai;
 • Pasirengimas komunikacijai viešumoje;
 • Patikimo ir autoritetingo šaltinio reputacijos formavimas;
 • Žurnalistų ir šaltinių santykiai;
 • Žurnalistinio darbo rutina ir etika;
 • Ekspertinių šaltinių vaidmuo žiniasklaidoje.

 

PRAKTINIAI VIEŠOSIOS KOMUNIKACIJOS ĮGŪDŽIAI:

 • Populiaraus rašymo ir pasakojimo apie mokslinius tyrimus bei atradimus principai;
 • Komunikacija naudojant įvairius kanalus: socialiniai tinklai, spauda, radijas, televizija;
 • Žurnalistinis interviu;
 • Pasiruošimas spaudos konferencijai.

Dėstytojai

Indrė Makaraitytė

Studijų programos vadovė

Indrė Makaraitytė

Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programos vadovė, LRT Tiriamosios žurnalistikos skyriaus vyr. redaktorė, politikos aktualijų apžvalgininkė, buv. INFO TV aktualijų laidos „Dienos komentaras", TV3 laidos „Savaitės komentarai" autorė ir vedėja.

Indrė Makaraitytė

Indrė Makaraitytė

Žurnalistikos ir šiuolaikinės žiniasklaidos studijų programos vadovė, LRT Tiriamosios žurnalistikos skyriaus vyr. redaktorė, politikos aktualijų apžvalgininkė, buv. INFO TV aktualijų laidos „Dienos komentaras", TV3 laidos „Savaitės komentarai" autorė ir vedėja.

Studijų kaina:

Į kursus vykdoma atranka.

Atrinktiems kandidatams skiriamos 350 Eur vertės stipendijos, visiškai padengsiančios kurso kainą.

Kursai skirti itin aukštos kvalifikacijos profesionalams – universitetų mokslininkams, tyrimų centrų analitikams.

Vietų skaičius ribotas. Prioritetas skiriamas analitinį darbą dirbančioms moterims iš tų sričių, kur jų balsas viešumoje girdimas mažiausiai.

Spalio 15 d. nuo 17 val vyks pokalbiai su kandidatais nuotoliniu būdu.

Kursas prasideda spalio 22 d. ir tęsis iki lapkričio 5 d.

Pabaigus kursą, išduodami kvalifikacijos tobulinimą liudijantys Lietuvos žurnalistikos centro sertifikatai.

Registracija

  " title=""]