2024-06-05

„Žurnalistų pusryčiai“ su Matthew Caruana Galizia

Šįkart Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, vyksiančiuose „Žurnalistų pusryčiuose“ kviečiame susitikti su Matthew Caruana Galizia – Maltoje 2017-aisiais nužudytos korupciją tyrusios žurnalistės Daphne Caruana Galizia sūnumi, jos vardo fondo direktoriumi. Svečias papasakos apie garsios žurnalistės darbą, jos nužudymo aplinkybes ir iki šiol tebesitęsiančius teisminius procesus bei teisingumo paieškas.

Žurnalistės nužudymas Maltoje sukrėtė žurnalistus ir pilietinę visuomenę visoje Europoje. Buvo sunku patikėti, kad XXI amžiuje Europos sąjungos šalyje dar įmanomas toks drastiškas ir neatitaisomas susidorojimas su laisvu ir kritišku žmogumi. Visgi Matthew Caruana Galizia teigia, kad pavojus ir šiandien išlieka ne tik Maltoje, bet ir kitose ES šalyse, dėl to itin svarbios pamokos, kurias iš tokių siaubingų įvykių reikia išmokti.

Renginys vyksta Matthew Caruana Galizia iniciatyva – jis kviečia apie tai pasikalbėti Lietuvos žurnalistus, ypač tiriančius korupciją ir nusikalstamumą, žurnalistikos studentus, dėstytojus, politikus, valstybės tarnautojus ir pilietinę visuomenę – visus, kuriems aktualūs žurnalistų saugumo Lietuvoje ir pasaulyje klausimai.

„Žurnalistų pusryčiai“ su Matthew Caruana Galizia Vilniuje vyks birželio 19 d., trečiadienį, 13 val., Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Konferencijų salėje (5 aukšte).

Renginio trukmė ~1,5 val.

 

Renginys nemokamas, būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/u1JnrPzQzat5JJ9A8

Renginys vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą. Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama.

Renginį organizuoja Lietuvos žurnalistikos centras (LŽC) kartu su Transparency International Lietuvos skyriumi (TILS). „Žurnalistų pusryčius“ maloniai sutiko priimti Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, jau 2 dešimtmečius skaičiuojančią „Žurnalistų pusryčių“ iniciatyvą šį sezoną remia ir JAV ambasada Lietuvoje.