Renginiai

Interneto iššūkiai žurnalistikai. Naujo leidinio pristatymas

COVID-19 pandemijos metu visi žurnalistai susidūrė su darbo internete specifika – informacijos rinkimu ir tikrinimu tik nuotoliniu būdu, koordinuotai ribojama prieiga prie informacijos. Teko ne tik daugiau dirbti, bet ir stoti į kovą su socialiniais tinklais platinama dezinformacija. Dažno neaplenkė ir žiniasklaidos priemones palietę ekonominiai sukrėtimai. Šis sudėtingas laikotarpis parodė, kad su skaitmeninės žurnalistikos iššūkiais anksčiau ar vėliau susidurs visi žurnalistai. O iššūkių daug. Tai – ir kibernetiniai išpuoliai, ir internetinių trolių atakos, ir skaitmeninis žurnalisto ir jo šaltinių sekimas, virtualus priekabiavimas ir persekiojimas bei kita.

Siekdami geriau suprasti šiuolaikinio žurnalistų darbo internete ypatumus ir aptarti būdus spręsti žurnalistams virtualiojoje erdvėje kylančias problemas, Lietuvos žurnalistikos centras subūrė profesionalių žurnalistų komadą ir parengė šiuo metu aktualiausių žurnalistinio darbo problemų analizę. Speciali ataskaita paremta dešimtimis interviu su Lietuvos žurnalistais, kurie išsamiai pasakoja apie savo darbo virtuvę, dalijasi patirtimi ir siūlo metodus bei būdus žurnalistams geriau pasirengti darbui skaitmeninėje erdvėje.

Kviečiame į naujo leidinio „Žurnalistų darbas interneto amžiaus Lietuvoje. Iššūkiai saugumui, privatumui, reputacijai“ pristatymą. Pristatyme diskutuos leidinio autoriai:

• Rūta Juknevičiūtė (LRT.lt tyrimų žurnalistė, pagrindinė autorė),
• Lukrecijus Tubys (15min.lt žurnalistas),
• Džina Donauskaitė (Lietuvos žurnalistikos centras).

Renginio metu pranešimą apie žurnalistų saugumui ir privatumui visame pasaulyje kylančias grėsmes skaitys lietuviškojo leidinio autorius konsultavusi viešnia iš Švedijos „Fojo Media Instituto“ Hanna Andersson.

Renginys vyks rugsėjo 16 d., trečiadienį, 15 val. interneto erdvėje, „Zoom“ platformoje (nuoroda bus išsiųsta tik užsiregistravusiems dalyviams).

Kviečiame registruotis: https://forms.gle/PU4vJNHMD1Ss8tuu8

Diskusija vyks lietuvių kalba, svečių pranešimai – anglų kalba be vertimo.

Naujo leidinio rengimą ir leidybą parėmė Švedijos institutas. Projektas įgyvendintas kartu su Švedijos ambasada Vilniuje.

rugsėjo
16
2020 m.

„Zoom“ platformoje

Pradžia 15 val.

Daugiau informacijos

rugsėjo
16
2020 m.

„Zoom“ platformoje

Pradžia 15 val.

Daugiau informacijos